Pióro Feniksa....

... zaprasza!


  • Index
  •  » Sesje ;)
  •  » Regulamin ogólny... i wyjaśnienie zasad ;)

#1 2009-03-05 21:12:25

Kafati69

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-05
Posty: 6
Punktów :   

Regulamin ogólny... i wyjaśnienie zasad ;)

Więc tak ... Sesja to nic innego jak gra "aktorska". Najpierw trzeba stworzyć swoją kartę postaci (co zaraz opiszę) . Następnie umówić się z innym użytkownikiem/ami na takową sesję, i ... grać!

Przykładowa karta postaci z opisem możliwości :

- Imię: (Jakie chcesz, tylko z sensem, najlepiej fikcyjne.)
- Rasa:  (Krasnolud, Elf, Ork, Człowiek, Halfing(niziołek), Centaur (w razie chęci posiadania innej rasy sugestie pisać w tym temacie
- Klasa: Rzemieślnik, Wojownik, Mag, Złodziej, Wędrowiec, Bard(grajek)
- Ekwipunek: (Wszystko co adekwatne do wyposażenia fantasy, za wyjątkiem broni)
- Broń: Jakies miecze, topory, sztylety, laski magiczne, łuk, kusza
- Zbroja: Klasycznie wg. zgodności z fantasy.
- Opis: wiadomo o co chodzi


Miejsca sesji mają być opisane w nazwie wątku (tematu).
Sesja ma przebiegać bez przekleństw...


W trakcie czynności, wykonywaną przez naszą postać (lub opisu sytuacji, krajobrazu itp) tekst piszemy między gwiazdkami, a sl;owa wypowiadane, lub myśli naszego bohatera piszemy normalnie. Np. *Drzwi do karczmy powoli i z wielkim zgrzytem otworzyły się. Do wnętrza wszedł wytwornie ubrany krasnolud.* Witajcie! *Powiedział do obecnych, wykonując przy tym życzliwy gest*.

W razie walki, bijatyki w sesji piszemy o zamiarach bohatera a nie o pokonaniu przeciwnika np:

X: Giń oprawco! *Wykrzyknął elf rzucając się na napastnika z mieczem*
Y: *Ork zasłonił się tarczą i uniknął śmiertelnego ciosu. Po znalezieniu odpowiedniego momentu wyszeptał jakieś dziwnie brzmiące słowa. Wtem jego topór zajął się żywym ogniem.* Argh! *Wymierzył w przeciwnika biorąc przy tym duży zamach*


Pisząc w sesji nie używamy słów z gier takich jak exp, buff czy skill ... zastępujemy to słowami poprawnymi książkowo ... To nie jest mmo!!

Offline

 

#2 2009-03-10 18:55:12

Angius

Nowy użytkownik

445618
Call me!
Skąd: Wot, spode Wrocławia!
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 6
Punktów :   -1 
WWW

Re: Regulamin ogólny... i wyjaśnienie zasad ;)

Moja rasa - Haartqua - człowiek, który "wchłonął" w siebie jakiś Haart - kamień żywiołu, jeden z czterech, o odpowiedniej nazwie:
Wody - Eqqua Haart
Ognia - Sleric Haart
Ziemi - Terrana Haart
Powietrza - Ventuum Haart

To tyle ode mnie

Offline

 

#3 2009-03-10 20:28:29

Devil

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 1
Punktów :   

Re: Regulamin ogólny... i wyjaśnienie zasad ;)

Uważam, że tematyka fantasy nie odnosi się tylko do ,,przeszłości"(mam na myśli czasy średniowiecza ;p). Istnieją przecież książki fantasy o tematyce związanej z przyszłością. Moim zdaniem ,,sesje" powinny być trochę bardziej rozbudowane lub podzielone na np. przeszłość i przyszłość, aby każdy mógł mieć ,,swobodę" wybierania czasu, w którym czuje się lepiej. Proszę o wypowiedzenie się na ten temat.                                                                       
                                                                                                                                                                                                                       Pozdrawiam
PS. Jeśli coś źle napisałem to proszę o poprawienie.


Bleach 4 ever !! ;P

Offline

 

#4 2009-03-10 21:12:04

Kafati69

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-05
Posty: 6
Punktów :   

Re: Regulamin ogólny... i wyjaśnienie zasad ;)

No wiec tak Klimat sesji moze byc zmienny ... kazdy moze zalozyc wlasny klimacik ta ? P a ty angius koxie nie rob mi tu nordo-celto-Bóg [i szatan] wie czego HuAmU P nie robimy z siebie super "rozpierdalaczy na pół mapy" ^^ minusik ;P

Offline

 

#5 2009-03-10 21:20:58

Angius

Nowy użytkownik

445618
Call me!
Skąd: Wot, spode Wrocławia!
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 6
Punktów :   -1 
WWW

Re: Regulamin ogólny... i wyjaśnienie zasad ;)

A czy ja z siebie cuś takiego robię? Pisałeś o propozycjach ras, jeżeli kto sobie inną wybrał, to piszę!
A co do Haart-ów, to mój autorski pomysł Nic z celtycką mitologią. A co do "super-rozpierdalacza-na-pół-mapy", to o którą część mojej karty postaci ci dokładnie chodzi?

Offline

 
  • Index
  •  » Sesje ;)
  •  » Regulamin ogólny... i wyjaśnienie zasad ;)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gwardiaklimat.pun.pl www.naukiorodzinie.pun.pl www.zsonr7wchelmie.pun.pl www.pro-serwer.pun.pl www.zwe.pun.pl